Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

26%
Tristar   26%
23%
Maxipes   23%
23%
Danuška   23%
28%
Vojtěch   28%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Napsali o nás / Zajímavosti z médií

Zajímavosti z médií

Odsuzujeme imperialistickou agresi NATO, Saúdské Arábie a Turecka proti Sýrii!

(10.3.2016)

Spojenými státy americkými a NATO vedená agrese proti Sýrii ve spolupráci s Tureckem, Jordánskem, Katarem, Saúdskou Arábií a dalšími, probíhající od roku 2011, teď vstupuje do nové fáze, když bylo stanoveno křehké příměří. Tyto země, hlavně Turecko a Saúdská Arábie, za podpory NATO, pokračují v provokacích všemi prostředky.Od začátku krize v Sýrii, která vznikla z vnitřních ekonomických a společenských komplikací v zemi, zažíváme intervenci pomocí teroristických sil podporovaných imperialistickými mocnostmi, znamenající vměšování do vnitřních záležitostí země.

Reakcionářské režimy jako Turecko nepřevzaly jen úlohu pouhého pěšáka imperialismu, ale také usilovaly o vytvoření své vlastní hegemonie, založené na jejich ekonomickém zájmu a ideologické orientaci.

Následkem imperialistické války miliony lidí, kteří se později stali předmětem pokrytecké politiky samotných imperialistických sil zostřujících agresi, byly nuceny opustit své domovy. Imigranti trpí hladem, chudobou, diskriminací, porušováním lidských práv a krutým vykořisťováním, a zároveň riskují život pro nejistou budoucnost v různých zemích.

Když se ukázalo, že teroristické síly začínají prohrávat, Turecko a Saúdská Arábie začaly formulovat možnost přímé intervence přes Turecko-syrskou hranici, ospravedlňujíce své plány „hrozbou ISIS“.

Víme, že to není pravda! Není to poprvé, co ISIS, imperialismem podporovaná nestvůra, je využita k ospravedlnění intervence v Sýrii.

Protestujeme a odsuzujeme agresi proti Sýrii, již podnikly Turecko a Saúdská Arábie s iniciativou NATO, vměšování do vnitřních záležitostí země a narušování její celistvosti.

Budeme pokračovat v boji proti imperialismu a mezinárodním monopolům, jež usilují o ovládnutí Středního východu prostřednictvím vojenských intervencí, invazí a teroristických tlup a zároveň mezi sebou ostře soupeří o kontrolu energetických zdrojů a dopravních tras.

Pryč s imperialistickou agresí!

Pryč s NATO!

Ať žije odpor syrského lidu!

 

 

Autor: Pracovní skupina Mezinárodních setkání komunistických a dělnických stran Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena