Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

26%
Tristar   26%
23%
Maxipes   23%
23%
Danuška   23%
28%
Vojtěch   28%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   

Kalendář akcí


   prozatím žádné událostiNepřehledněte

J. Skála v ČRo Plus k odsunu sudetských Němců

24.5.2016

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM, bude diskutovat na vlnách Českého rozhlasu Plus v pátek ráno od 09.30 hod. do 10.00 hod. k stále živému tématu odsunu českých sudetských Němců v období krátce po skončení 2. světové války.

S. Mackovík v ČT k americkému konvoji

24.5.2016

V pátek 27. 5. 2016 bude diskutovat ve vysílání programu ČT 24 Stanislav Mackovík, poslanec PS PČR za KSČM a člen Výboru pro obranu PS PČR, o průjezdu amerického vojenského konvoje Českou republikou.

Uctění památky hrdinů

9.5.2016

Pražský krajský výbor u příležitosti dnešního 71. výročí ukončení 2. světové války zve na pietní akty uctění památky hrdinů.

Zastavme privatizaci!

8.4.2016

Leták Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska k evropskému Dni proti privatizaci státních a veřejných služeb organizovaný Mezinárodním odborovým svazem veřejných služeb.

 

 

Vzniklá situace pro KSČM neznamená ústup, ale nový začátek
Autor: Jana Dubničková

Rozhovor s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem, ve kterém hodnotí právě proběhlý rok a bilancuje nad prací Poslaneckého klubu KSČM. 

Zdroj: HaNo, 30. 12. 2006
Hlavní je prý strategická poloha
Autor: Vojtěch Filip

Ještě před několika týdny, v souvislosti s nesplněním některých podmínek Evropské unie a případném dalším jednání o vstupu Turecka do této organizace, zajímalo média i stanovisko naší vlády. Dozvěděli jsme se, že velká část nových zemí, tedy především ty, které dříve patřily do socialistického tábora, zvláště pak pobaltské státy, nadále vstup Turecka do EU bez ohledu na neplnění některých závazků bude prosazovat jeho přijetí.

Zdroj: HaNo, 29. 12. 2006
Regulované nájmy porostou rychleji, než se čekalo
Autor: ici

Podle nových dat ministerstva pro místní rozvoj poroste nájemné v bytech s regulovanými činžemi poroste od ledna do roku 2010 v průměru o 19,2 procenta ročně. Původně se přitom počítalo s růstem o 14,2 procenta.

Zdroj: HaNo, 29. 12. 2006
Boj o Schwarzenberga?
Autor: Hana Škorpilová

Svátky míru u nás mnohým nesvědčí. Zejména trpí sdělovací prostředky, protože nebýt dopravních nehod, zapálených stromečků a zalomených kostí v krku, nebylo by o čem psát ani mluvit. Letošní vánoční počasí bylo celkem teplé, takže ani žádný umrzlý bezdomovec nebyl, hrstka vybraných reprezentantů této komunity na večeři u Vlka se u diváků také minula účinkem (ledaže si mnoho z nich pomyslelo něco o panské licoměrnosti), nedojal ani primátor Bém se svojí polévkou... Už aby se vrátili politici ze svých teplých kutloušků, toužily sdělovací prostředky.

Zdroj: HaNo, 29. 12. 2006
Návrh KSČM na vyřešení vnitropolitické krize
Autor: Milan Bouška

Rozhovor Českého rozhlasu 6 s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem o řešení vnitropolitické krize.

Zdroj: ČRo 6, 27. 12. 2006
Úplatek pro prezidenta?
Autor: Hana Škorpilová

Poslední předvánoční zpráva z naší politické scény byla ta, že lidovci trvají na tom, aby ministrem financí byl jimi dříve zavržený Kalousek, zelení zase trvají na ministru zahraničí Schwanzenbergovi. ODS je z toho celá nesvá - nejraději by prý vyměnila s lidovci ministerstvo průmyslu za finance, ale Čunek trvá na svém. Topolánek z toho bude mít nejspíš ve straně nepříjemnosti, protože Bém dává zcela nepokrytě najevo, že on, ač vyjednavač, by to všechno vyjednal daleko lépe, a zelený Bursík vyskakuje na patníky a dává improvizované tiskovky s arogancí, která se musí příčit mistru arogance Klausovi. Ten to ovšem dělával s větší elegancí než zmíněný pán v dlouhém černém plášti.

Zdroj: HaNo, 28. 12. 2006
Filip vyzval Topolánka k přehodnocení kontraktu na obrněné transportéry
Autor: Vojtěch Filip, místopředseda PS PČR, předseda ÚV KSČM

Dopis předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa předsedovi vlády odeslaný dne 22. 12. 2006.

Zdroj: HaNo, 23. 12. 2006
Bezdomovci s údělem biblických pastýřů
Autor: Andrea Cerqueirová

Dnešní bezdomovci připomínají pastýře, kteří se podle Lukášova evangelia jako první dozvěděli o narození Ježíše Krista. V rámci pondělní bohoslužby pro lidi bez přístřeší to řekla vikářka Pražského sboru Luterské evangelické církve Eduarda Heczková.

Zdroj: HaNo, 27. 12. 2006
Sněmovna může Klausovi navrhnout odebrat Topolánkův mandát
Autor: Jitka Gätzová

Rozhovor deníku Právo s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem.

Zdroj: HaNo, 23. 12. 2006
Topolánek na funkci premiéra ještě nedozrál?
Autor: Václav Věrtelář

Ve čtvrtek se na politické scéně konečně udála velká hra. Páteční noviny měly titulky na první stránce: »Klaus odmítá Topolánkovu druhou vládu«, »Topolánek dostal od Klause košem«, »Topolánek u Klause se svými návrhy neuspěl«. Překvapuje mne, že mnozí komentátoři byli jednáním prezidenta Václava Klause překvapeni. Od počátku přece bylo jasné, že Topolánek není »Klausův kůň«.

Zdroj: HaNo 23. 12. 2006
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena