Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

23%
Tristar   23%
21%
Maxipes   21%
20%
Danuška   20%
36%
Vojtěch   36%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Aktuality

Aktuality

Vyjádření Vojtěcha Filipa k výsledku referenda ve Velké Británii

24.6.2016 | Autor: JUDr. Vojtěch Filip, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR a předseda ÚV KSČM

Výsledek referenda ve Velké Británii, který rozhodl o odchodu z Evropské unie, je vyjádřením svobodné vůle občanů a je ho potřeba respektovat. Pro "Odejít" se vyjádřila dostatečně silná většina.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

KSČM posiluje, volby by vyhrála ČSSD

23.6.2016 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Kdyby se v červnu konaly sněmovní volby, získala by KSČM 16 procent. Volby by vyhrála sociální demokracie, která předstihla v zájmu voličů hnutí ANO. Volilo by jí 24,5 procenta lidí. Hnutí Andreje Babiše se zaznamenalo výrazný propad, na ČSSD ztrácí jedno proceno. KDÚ-ČSL by volilo 9 procent voličů, o dvě procenta méně by měly ODS a TOP09. Vychází to z výsledků Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zdroj: CVVM

Filip posiloval vztahy s Egyptem

21.6.2016 |

Místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM JUDr. Vojtěch Filip se dnes setkal s předsedou zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Egyptské arabské republiky Mohamedem El Orabim. Podle něho jsou vztahy mezi Egyptem a ČR velmi důležité a neméně důležité je jejich posílení. "Před námi je řada úkolů, které si zaslouží parlamentní diplomacii. Jedná se o bezpečnostní situaci, otázku migrace, ale také o oblast zemědělství, vědy a výzkumu," řekl Vojtěch Filip během jednání.

Seznámení čínské vládní organizace s Univerzitou Karlovou

20.6.2016 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM JUDr. Vojtěch Filip dnes v Poslanecké sněmovně přijal náměstka ministra lidských zdrojů sociálního zabezpečení Čínské lidové republiky Zhang Jianguo a členy čínské vládní organizace SAFEA. Cílem organizace je zajišťování vysílání čínských odborníků z různých oblastí na krátkodobé pobyty. Předpokladem je registrace u dané instituce. Univerzita Karlova podala přihlášku tento rok.

Vzpomínka na Miloslava Ransdorfa dnes v 15.00 v Brně

20.6.2016 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Klub Společenských věd a Masarykova demokratická akamdemie, pobočný spolek Brno, Vás srdečně zvou v pondělí 20. června 2016 v 15.00 hodin na vzpomínku k uctění památky Miloslava Ransdorfa.

Jak se KSČM staví k OKD?

13.6.2016 |

V pondělí odpoledne se sešla stovka občanů ve Frýdku-Místku, aby si vyslechla, jak se KSČM staví k situaci v OKD. První náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Josef Babka zdůraznil návrhy kraje na řešení situace. Je na vládě, aby byla důsledná a vytvořila podmínky nejen pro horníky, ale i zaměstnance návazných profesí.

FOTOGALERIE: Představitelé KSČM v Lidicích uctili ženy, děti i muže

11.6.2016 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Lidické ženy, děti a muže dnes v Lidicích uctili a připomněli si místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, poslanci PS PČR Miloslava Vostrá, Stanislav Grospič a Jan Klán, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní Středočeského kraje Zdeněk Štefek a další představitelé KSČM společně s Levicovým klubem žen.

FOTOGALERIE: Pietní akt u sochy Lidické matky

10.6.2016 | Autor: Mediální úsek ÚV KSČM

Dne 10. června 1942 byly do reálného gymnázia v Kladně přivezeny lidické ženy a děti a byly zde násilně rozděleni. Tuto událost si dnes připomněla během pietního aktu poslankyně PS PČR Miloslava Vostrá a radní Středočeského kraje Zdeněk Štefek položením květin v tělocvičně kladenského gymnázia a u sochy Lidické matky.

Projev V. Filipa u příležitosti Dne Ruska

10.6.2016 | Autor: Vojtěch FILIP, místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM

Projev Vojtěcha Filipa, místopředsedy PS PČR a předsedy ÚV KSČM, u příležitosti oslav Dne Ruska pronesený na ruské ambasádě v Praze v přítomnosti velvyslance Ruské federace v České republice A. V. Zmejevského a významných zahraničních hostů.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

KSČM prosadila projednávání kauzy OKD v Poslanecké sněmovně

9.6.2016 | Autor: Pavel KOVÁČIK, předseda Poslaneckého klubu KSČM

Vyjádření Pavla Kováčika, předsedy Poslaneckého klubu KSČM, ve věci zařazení pevného bodu ke kauze OKD na jednání schůze poslanecké sněmovny 30. 06. 2016.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena