Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | KSČM v médiích (audio/video)

KSČM v médiích (audio/video)

M. Vostrá: Rušení jeslí a školek bylo nepromyšlené

(10.6.2016)

Patrně některá chytrá hlava vymyslela, že každá z matek bude mít chůvu nebo její manžel vydělá tolik, že ženy nebudou muset pracovat. Došlo tak k hrubému omylu. Nejen matky samoživitelky, ale ani manžel většinou nedokáže rodinu sám uživit na úrovni, kterou chce poskytnout svým dětem. Proto ženy v brzké době svou malou ratolest potřebují někde umístit, aby mohly nastoupit do pracovního procesu.

Krásné budovy jeslí obklopené zahradami byly prodány za nepříliš vysoké ceny a dnes tu máme nový trend. Stát nabízí dotované mikrojesle pro nejmenší. Nabízeno je 140 milionů, zájemců je však jednou tolik. A já bych se ráda zeptala: Nezdá se vám dnes poněkud absurdní znovu a problematicky nastavovat to, co fungovalo? Nepřichází stát s takovouto nabídkou pozdě? Vždyť nedostatek míst v předškolních zařízeních rodiče urgují už několik let.

Ministerstvo práce a sociálních věcí se chlubí rekordně vysokou zaměstnaností. V tom případě by si však současně měli zodpovědní uvědomit, že procento žen, které se vrací po narození dítěte do práce, stále narůstá. A tak, až se zase naši vládní představitelé rozhodnou něco rušit, měli by si nechat zpracovat seriózní studii o tom, co může následovat za pár let.

 


Autor: Ing. Miloslava Vostrá, poslankyně Parlamentu ČR a místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena