Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

26%
Tristar   26%
23%
Maxipes   23%
23%
Danuška   23%
28%
Vojtěch   28%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Politika KSČM | Stanoviska KSČM

Stanoviska KSČM

Stanovisko VV ÚV KSČM: Následky bankrotů ať platí „tuneláři“!

10.6.2016 | Autor: VV ÚV KSČM
Dnešní stanovisko Výkonného výboru ÚV KSČM, které se týká kauzy OKD. Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

KSČM je proti diktátu Bruselu

6.5.2016 | Autor: VV ÚV KSČM

Evropská komise je nekompetentní a neschopná řešit tzv. uprchlickou krizi či spíše invazi. Evropu dál zaplavují statisíce uprchlíků nejen občanskou válkou zmítané Sýrie, Libye či Iráku, ale i obrovské množství ekonomických uprchlíků z mnoha zemí tzv. třetího světa.

Více bezpečnosti pro naše občany

1.4.2016 | Autor: VV ÚV KSČM

Pokračující a stále silnější útoky teroristů naposledy v Bruselu ukázaly, že hrozba násilného prosazování politických cílů čím dál odpornějším způsobem je i u nás přítomna. Vládou byl vyhlášen první stupeň nebezpečí ohrožení terorismem.

Boj proti fašismu a za národní svobodu je stále aktuální

19.3.2016 | Autor: UV KSČM

15. března jsme si připomněli události, které nadlouho poznamenaly historii nejen Čechů a Slováků, ale i dění v Evropě a na celém světě. Okupace bývalé ČSR, vytvoření Protektorátu Čechy a Morava a o den dříve vznik loutkového klerofašistického tzv. Slovenského štátu byly předehrou pro dosud největší a nejkrvavější vojenský konflikt v lidských dějinách.

Stanovisko KSČM ke třem letům prezidentského mandátu Miloše Zemana

11.3.2016 | Autor: VV ÚV KSČM

Poprvé v lednu 2013 byl v přímé volbě zvolen a v březnu 2013 se pak stal prezidentem České republiky Miloš Zeman. Třetí výročí této události je příležitostí k hodnocení výkonu jeho mandátu. KSČM v prvním kole tehdejší prezidentské volby doporučila volit ty kandidáty od středu doleva, kteří ji požádali o podporu. Z toho pak v druhém kole logicky vyplynulo jmenovité doporučení volit proti Karlu Schwarzenbergovi postupujícího Miloše Zemana.

Vláda má povinnost z úniku informací vyvodit osobní odpovědnost

12.2.2016 | Autor: VV ÚV KSČM

Skandál kolem úniku informací o okolnostech návratu jak pětice Čechů unesených v Libanonu, tak i okolnosti propuštění unesených občanek České republiky potvrzené ministrem obrany, ale i prezidentem republiky, otřásají důvěrou v kompetenci vlády.

Stanovisko vedení KSČM

4.2.2016 |

V sobotu 6. února 2016 organizují různé populistické, xenofobní až krajně pravicové organizace po celé Evropě, tedy i v České republice, společné protestní akce k tématu migrace. Proti tomu je v řadě měst Evropy svolán akční protest různých antifašistických organizací.

Bohatství země nejen pro vyvolené - KSČM vyzývá k změně hospodářské strategie

22.1.2016 | Autor: VV ÚV KSČM

KSČM se znepokojením sleduje současný vývoj v naší vlasti. Opět jsme svědky odvádění pozornosti od zásadních problémů společnosti, sebeuspokojení vlády z ekonomického vývoje, podceňování a neochoty vládní koalice přijímat opatření proti případné migrační vlně a měnit potřebné zákony k překonání důsledků pravicového vládnutí.

Stanovisko KSČM k odkoupení majetku ČD a.s.

7.1.2016 | Autor: Ing. Karel Šidlo, poslanec PS PČR za KSČM

Vláda ČR bude příští týden ve středu projednávat převod nepotřebného majetku ČD a.s. na státního vlastníka a provozovatele železniční dopravní cesty. Návrh předkládá po několikaměsíční resortní diskusi ministr dopravy Dan Ťok. Převod na Správu železniční dopravní cesty st.org. (SŽDC) za úhradu 3,2 mld. Kč. Tato částka představuje majetek ČD a.s. v rozsahu 1600 budov a posudek na navýšení požadované úhrady o 0,3 mld. Kč, místo již původně schválené částky 2,9 mld. Kč Evropskou komisí.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Za jasnou dlouhodobou energetickou koncepci a odpovědnost státu

12.12.2015 | Autor: ÚV KSČM

17. zasedání ÚV KSČM projednalo materiál „Alternativní přístupy KSČM k aktualizaci státní energetické koncepce ČR“. Je možné ocenit, že vláda konečně tuto aktualizaci provedla. KSČM se však domnívá, že takto důležitý a pro dlouhou dobu platný materiál nemůže být jen věcí koaliční exekutivy, ale pro jeho přesah do dalších volebních období je nutná jasně deklarovaná shoda v rámci zvolené politické reprezentace.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena