Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

ÚVODNÍ STRÁNKA | Odborné zázemí | Odborné zázemí KSČM | Komise bezpečnostní a branná strategie | Bezpečnostní politika a integrovanný záchranný systém

Sekce bezpečnostní politiky a integrovanného záchranného systému

Informace o bezpečnostní situaci na území České republiky

14.5.2015 |

Policii stále chybí finanční prostředky potřebné na dorovnání platů, ale zejména na přijetí nových policistů tak, aby se jejich počet ustálil zhruba na 40 tisících. V minulosti policie měla 48 tisíc policistů. V tuto chvíli se však dorovnává jen do oněch 40 tisíc. Jen v Moravskoslezském kraji nastoupí do služby na dvě stovky nováčků. Více v dokumentu.

Přístupy KSČM k aktuálním otázkám obrany země a ke stavu

14.5.2015 |

Ve světě i v Evropě dochází k porušování mezinárodního práva a k rozsáhlé degradaci výhodné spolupráce mezi národy po ukončení bipolárního uspořádání světa. Bezpečnostní krize, chaos a konflikty realizované otevřeně či skrytě pod taktovkou USA v Iráku, Afghánistánu, Lybii, Egyptě, Mali, Sýrii a na Ukrajině jsou odrazem stavu, v jakém se nachází západní euroatlantická společnost. Více v dokumentu.

Přístupy KSČM k problematice a příčinám imigrace

14.5.2015 |

Pohyb lidí existoval vždy, s globalizací jeho intenzita narůstá. To je přirozené, nelze lidi nutit, aby žili tam, kde se narodili. Svoboda pohybu a možnost hledat příležitosti i jinde a usadit se tam, je aspekt civilizace. K tomu patří i nezbytnost soužití různých kultur a etnik. Více v dokumentu.

Návrh komplexního přístupu k bezpečnostní strategii ČR

10.2.2012 | Autor: Oddělení odborného zázemí ÚV KSČM

Cílem materiálu „Návrh komplexního přístupu k bezpečnostní strategii ČR“ je předložení alternativy KSČM k bezpečnostní strategii vlády ČR.

 

Zdroj: Bezpečnostní sekce

Informace o naplňování přístupů KSČM k událostem ve Šluknovském výběžku

10.2.2012 | Autor: Oddělení odborného zázemí ÚV KSČM

VV ÚV KSČM projednal a schválil dne 7. 10. 2011 na své 45. schůzi materiál „Přístupy KSČM k událostem ve Šluknovském výběžku“. Materiál poukázal na nebezpečí rozněcování protiromských nálad, na pokračující fašizaci společnosti, která má na svědomí nejostřejší konflikt od restaurace kapitalismu, jehož jsme na Šluknovsku byli v nedávné době svědky.

 

Zdroj: Bezpečnostní sekce

Dopady reformy Policie ČR na bezpečnost občanů z pohledu občanů, krajů a KSČM

10.2.2012 | Autor: Oddělení odborného zázemí ÚV KSČM
Na zasedání 48. schůze VV ÚV KSČM dne 13. 1. 2012 v rámci diskuze k materiálu „Informace o bezpečnostní situaci v České republice“ vznikl požadavek na zpracování doplňujícího materiálu, který by shrnul postoje politiků k negativním dopadům reformy policie, zejména pak rušení policejních služeben, na bezpečnost občanů.
 
Zdroj: Braně bezpečnostní sekce

Přístupy KSČM k současnému světovému a evropskému systému bezpečnosti

5.12.2011 | Autor: Odborná komise bezpečnostní a branné strategie ve spolupráci s oddělením pro odborné zázemí a vztahy k občanskému sektoru ÚV KSČM a oddělením pro zahraniční a bezpečnostní politiku ÚV KSČM

Závěrečný materiál „Přístupy KSČM k současnému světovému a evropskému systému bezpečnosti“ shrnuje aktuální názory KSČM na současnou bezpečnost a systém bezpečnosti světa a Evropy. Materiál je předkládán na základě usnesení 35. schůze VV ÚV KSČM ze dne 14. 1. 2011 a 42. schůze VV ÚV KSČM ze dne 15. 7. 2011. Přístupy jsou vedle analýzy situace, návrhem alternativy KSČM k bezpečnostním systémům světa  a Evropy. V tomto smyslu představují jeden z kroků plnění závěrů VII. sjezdu KSČM a základ pro tvorbu politiky KSČM v oblasti mírové, zahraniční, bezpečnostní a obrané oblasti pro VIII. sjezd KSČM.

 

Zdroj: Odborná komise bezpečnostní a branné strategie
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena