Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

23%
Tristar   23%
21%
Maxipes   21%
20%
Danuška   20%
36%
Vojtěch   36%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Názory a polemika

Názory a polemika

G. Hubáčková: Ministerský horký brambor

(20.6.2016)

Ministryně Marksová se mýlí. Pustila do světa zprávu, že děti v chrastavském ústavu nejsou nebezpečné a nepatří tam. V ústavu šetřil její rezort. Jak dlouho toto šetření trvalo a jaké dokumenty pracovníci ministerstva viděli, již ovšem ministryně nespecifikuje. Třetina chlapců prý může jít rovnou domů.Marksová kritizuje i bývalé vedení ústavu. Ministryně Valachová se s názory Marksové v mnoha bodech shoduje. Jaké jsou však názory ostatních kompetentních lidí, už obě dámy jaksi nereflektují. Rychlé tempo, kterým ministerstvo školství ruší své zařízení, nabízí mnoho nezodpovězených otázek. Tzv. chrastavská kauza však žije dál. Učitelé, vychovatelé, psychologové, ale i soudci s názorem, který preferují tato dvě ministerstva, zásadně nesouhlasí. Patrně by bylo dobré, kdyby se jak ministryně školství, tak ministryně práce a sociálních věcí sešly s těmi, kteří s chovanci tohoto ústavu pravidelně pracují.

Změna vedení ústavu se setkává s kritikou jak zaměstnanců, tak i starosty Chrastavy. V poslední době se k ní vyjadřují i psychologové a soudci. Chlapci umístění v tomto ústavu nejsou patrně žádní andílci a jeho zrušení k 1. září nic podstatného neřeší, jen problém odsune někam jinam. Přílišná benevolence ve výchově těchto chovanců může totiž přinést velké rozčarování.

 

 

Autor: Gabriela Hubáčková, poslankyně Parlamentu ČR a stínová ministryně školství, mládeže a tělovýchovy KSČM Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena