Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

23%
Tristar   23%
21%
Maxipes   21%
20%
Danuška   20%
36%
Vojtěch   36%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Názory a polemika

Názory a polemika

J. Skála: „Brexit“ a naše šance

23.6.2016 | Autor: Josef SKÁLA, místopředseda ÚV KSČM

„Grexit“ byl nápad obou stran. Jak Řeků, co to nechtěli vzdát. Tak „elit“, co je do léčky dluhů zavlekly. Napřed je oškubaly na kost. A pak jim hrozily vyhazovem. Média v gáži mamonu žvaní o „líných Řecích“. „Evropské řešení“, jemuž straní, je o ponížení a vyvlastnění. Kolébku evropské demokracie mění v kolonii.

 

 

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

M. Vostrá: Kde nic není ani čert nebere

21.6.2016 | Autor: Ing. Miloslava Vostrá, poslankyně Parlamentu ČR a místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM

V současné době to mají některé domácnosti, a především početnější rodiny docela složité. Rodiče by rádi jeli s dětmi na dovolenou, ale musí šetřit, kde se dá. Metodu rozdělení financí do obálek zná mnoho z nás. Přesto se však při neočekávaném výdaji rodina dostává do problémů.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

G. Hubáčková: Ministerský horký brambor

20.6.2016 | Autor: Gabriela Hubáčková, poslankyně Parlamentu ČR a stínová ministryně školství, mládeže a tělovýchovy KSČM

Ministryně Marksová se mýlí. Pustila do světa zprávu, že děti v chrastavském ústavu nejsou nebezpečné a nepatří tam. V ústavu šetřil její rezort. Jak dlouho toto šetření trvalo a jaké dokumenty pracovníci ministerstva viděli, již ovšem ministryně nespecifikuje. Třetina chlapců prý může jít rovnou domů.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

F. Zachariaš: Řešme skutečné problémy

20.6.2016 | Autor: Filip Zachariaš, předseda OV KSČM Vyškov a kandidát do Zastupitelstva Jihomoravského kraje

Zprávy, které dostáváme, jsou mnohdy velmi alarmující a trochu nám připadají jako černá kronika. Podle ministra financí Babiše je ohrožen chod Policie ČR. Snad právě proto, aby „zabránil“ kolapsu, zveřejnil Radim Jančura na svých žlutých autobusech mobilní kontakty premiéra Sobotky a ministra Chovance. Člověk by si řekl, jakpak se pan podnikatel k těmto telefonům dostal?

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Ministerský dárek

20.6.2016 | Autor: Josef Nekl, poslanec Parlamentu ČR a kandidát do Zastupitelstva Olomouckého kraje

Boj se suchem, který si vzal za své ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), připravil současně odběratelům nemilý dárek. Rodící se zákon během šesti let zvedne poplatky za čerpání podzemní vody až na trojnásobek. Můžeme souhlasit s tím, že se jedná o „skrytou daň“ za vodu, která zasáhne i domácnosti.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

A. Černý: Nechte policii v klidu pracovat

20.6.2016 | Autor: Alexander Černý, poslanec Parlamentu ČR za KSČM a vedoucí kandidát pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje

V posledních dnech zpestřil cestování ve svých autobusech Radim Jančura. Autobusy společnosti RegioJet nechal polepit plakáty s tváří ministra Chovance a premiéra Sobotky. Všichni jsme je určitě v pátek zaregistrovali na silnicích. Jančura tak prý dává najevo svůj nesouhlas s reorganizací policie a zvláště pak s odchodem šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

A. Vyšohlíd: Kauzu není možné řešit jinak než politicky!

17.6.2016 | Autor: Antonín Vyšohlíd, kandidát KSČM do Senátu za volební obvod č. 46 – Ústí nad Orlicí

Jakékoliv změny mohou mít pro tak specializovaný útvar, jakým ÚOOZ bezesporu je, vážné důsledky. Řeší přeci jen i kauzy, které se dotýkají nejvyšších míst naší politiky. Dlouhodobá práce ÚOOZ byla dosud hodnocena kladně. Dle vyjádření statní zástupkyně a žalobců nedocházelo k únikům informací, a také proto měl útvar velmi dobré výsledky.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

F. Zachariaš: Medaile pro Vokřála

16.6.2016 | Autor: Filip Zachariaš, předseda OV KSČM Vyškov a kandidát do Zastupitelstva Jihomoravského kraje

Na primátorově hrudi přistane metál. Tuto sobotu převezme v Mnichově brněnský primátor Cenu Wenzela Jaksche. Přisoudili mu ji lidé, kteří po roce 1945 byli do Německa odsunuti. Má to být vyjádření poděkování za to, že se podílel na připomenutí 70. výročí nuceného pochodu německého obyvatelstva na rakouské hranice.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

J. Šenfeld: Představu idylických obchůdků s potravinami převálcovaly hypermarkety

16.6.2016 | Autor: Josef Šenfeld, poslanec PS PČR za KSČM

Pamětníci si jistě vzpomenou na začátek 90. let minulého století. Noviny byly plné článků popisujících návrat idylických dob, kdy obchodník v krámku na rohu vyhoví každému přání zákazníků, které důvěrně zná. Obrázky z dob spíše mocnářství než první republiky připravovaly půdu pro zahájení rozprodeje národního majetku.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

M. Vostrá: Půjčka OKD či předpokládaný dar?

13.6.2016 | Autor: Ing. Miloslava Vostrá, poslankyně Parlamentu ČR a místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek přišel s nápadem půjčit z veřejných rozpočtů OKD jednu miliardu. Je to takové hezky zaokrouhlené číslo a i kvůli tomu působí značně účelově. Současně však tvrdí, že nepředpokládá, že se tato suma státu vrátí.

Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena