Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

ÚVODNÍ STRÁNKA | Naše strana | Důležité dokumenty k minulosti

Důležité dokumenty k minulosti

Preambule k volebnímu programu KSČM pro volby do PS v roce 2006

(1.1.2006)

Komunistická strana Čech a Moravy předkládá volební program pro volby v roce 2006 za situace, kdy pravicová demontáž doposud existujících sociálních jistot garantovaných státem je každodenní realitou. Konstatuje, že se Česká republika dostala na křižovatku. Ve volbách budou lidé volit mezi neoliberální pravicovou politikou reprezentovanou především ODS - a levicovou politikou, spojenou s úsilím o zachování a rozvíjení základních hodnot sociálního státu.

 KSČM si je vědoma toho, že nabízí svůj volební program v  realitě kapitalistické společnosti. se kterou se však nesmiřuje. Je si vědoma objektivního působení integračních a globalizačních procesů. Vychází z odpovědnosti silné levicové strany, ke které se obrací naděje voličů a sympatizantů levicového a demokratického smýšlení a sociálního cítění.

 

Dlouhodobá orientace KSČM na systémovou změnu k socialismu demokratickou cestou je nemyslitelná bez trvalé kritické distance ode všeho, co znamenalo zneužití moci a deformaci socialistických myšlenek. KSČM odmítá jakékoliv ospravedlňování omezování demokracie, diskriminace nebo represe za názory v minulosti i v současnosti.

 

Za své přirozené spojence považuje široké spektrum občanů i občanských sdružení a iniciativ, které si přeje zlepšení poměrů při zajištění nezbytných sociálních jistot. Jako své voliče vnímá lidi práce, od dělníků a zemědělců, přes pracovníky obchodu a služeb, informačních a komunikačních oborů, po vědce, inženýry a techniky, manažery, lékaře, zdravotníky, učitele, zaměstnance ve státní a veřejné správě, pracovníky sféry kultury a sportu, ale i drobné a střední podnikatele. Obrací se na mladé rodiny, mládež jako celek, studenty nevyjímaje, ženy, důchodce, zdravotně handicapované občany a nezaměstnané.

 

Zdroj: ÚV KSČM

dokumenty

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena