Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

23%
Tristar   23%
21%
Maxipes   21%
20%
Danuška   20%
36%
Vojtěch   36%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Tiskové zprávy

Tiskové zprávy KSČM

Brzy bude zahájena soutěž Stavba roku Středočeského kraje

(1.6.2016)

Rada kraje schválila záměr vyhlásit soutěž a udělit titul Stavba roku Středočeského kraje 2016.„Záměrem letošního ročníku soutěže je stejně jako v předcházejících 2 ročnících seznámit odbornou i laickou veřejnost s úrovní českého stavitelství a architektury, popularizovat dobré příklady stavitelství, podporovat kvalitní realizace staveb a ocenit ty nejlepší z nich,“ představil soutěž radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek.

Soutěž by kraj vypsal spolu s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, pod záštitou řady odborných organizací pro stavby provedené výhradně ve Středočeském kraji a pro stavební díla ze všech oborů stavitelství.

Porota udělí titul Titul Stavba roku Středočeského kraje 2016 a dále další ceny - Cenu hejtmana Středočeského kraje za největší přínos Středočeskému kraji a řadu zvláštních cen, např. Cenu za nejlepší stavbu určenou k veřejnému účelu, Cenu za nejlepší rekonstrukci památkového objektu, Cenu za nejlepší investiční záměr, Cenu pro stavbu, kterou financuje kraj nebo jeho příspěvkové organizace, Cenu za rozvoj bydlení, Cenu za dopravní infrastrukturu, Cenu za energetickou úspornost, Cenu za stavbu, která nejlépe rozvíjí kulturní hodnoty krajiny nebo okolní zástavby, Cenu za nejlepší realizaci veřejného prostoru nebo i Cenu veřejnosti, která bude organizovaná prostřednictvím tisku, internetu, ve spolupráci s mediálními partnery soutěže.

Organizátorem a odborným garantem soutěže by byla Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je rovněž organizátorem celostátní soutěže Stavba roku. S nadací bude uzavřena veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu Středočeského kraje, kterou by měla následně schválit Rada kraje a pak Zastupitelstvo, na soutěž schválilo zastupitelstvo již prostředky na svém zasedání 25. dubna 2016.

Informaci o vyhlášení soutěže a další podmínky budou k nalezení na stránkách www.stavbaroku.cz. Slavnostní udílení ceny by se uskutečnilo v Galerii Středočeského kraje 15. září 2016.

 


Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena