Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

23%
Tristar   23%
21%
Maxipes   21%
20%
Danuška   20%
36%
Vojtěch   36%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Tiskové zprávy

Tiskové zprávy KSČM

O bohatosti industriálního dědictví Středočeského kraje

(22.5.2016)

V Galerii Středočeského kraje se v úterý 17. května konal již III. ročník konference na podporu regionálního cestovního ruchu ve Středočeském kraji.„Letošní ročník byl zaměřen na industriální dědictví, které je stále větším lákavým cílem pro zvědavé návštěvníky všech generací. Středočeský kraj má určitě co nabídnout, nejen přes své příspěvkové organizace, ale i přes další instituce v kraji,“ podotkl radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek, který akci společně s náměstkyní hejtmana Zuzanou Moravčíkovou navštívil.

Na programu bylo představení kladenských industriálních stezek u skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna nebo program záchrany a obnovy pivovaru Lobeč. Představil se také další pivovar, v Kostelci nad Černými Lesy. Potenciálu industriální turistiky a jeho využití se věnovali představitelé Dobrovických muzeí a technické památky ve správě Regionálního muzea v Jílovém u Prahy představil jeho historik.

Přítomní se přesvědčili také o tom, že i v Kraji blanických rytířů se nachází industriální dědictví, mozaiku doplnil i kulturní dům Žacléř a měděný důl Bohumír.

Základní druhy technických vesnických památek, jejich obnovu a využití uvedl i zástupce NPÚ.

Další část konference byla věnována diskusi o cestovním ruchu v kraji, o strategiích, koordinaci aktivit i propagaci, kterou aktuálními čísly vhodně uvedl zástupce Českého statistického úřadu.

Akci pořádalo Retour, o.p.s. za finanční podpory Středočeského kraje a pod záštitou hejtmana Miloše Petery a ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové.

 


Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena