Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

27%
Tristar   27%
24%
Maxipes   24%
23%
Danuška   23%
25%
Vojtěch   25%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Tiskové zprávy

Tiskové zprávy KSČM

Odstartoval další ročník pochodu do Orvieta

(17.5.2016)

V neděli 15. května byl v Praze zahájen pochod „Po stopách kněze Petra z Prahy do Orvieta 2016". Akce, která získala i záštitu hejtmana Středočeského kraje a podporu z Fondu hejtmana, se zúčastnil na části trasy do Jílového u Prahy i radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.„Tento tradiční poznávací pochod protíná řadu obcí a měst Středočeského kraje, přes trasu Točná, Dolní Břežany, Libeř, Jílové u Prahy, Žampach, Kamenný Přívoz, Lešany, Neveklov, Křečovice, Sedlčany pak pokračuje přes Jihočeský kraj, Rakousko až do cílové Itálie. Je letos zaměřen i na Karla IV., jeho součástí je doprovodný program zaměřený na historii a kulturu. Do pochodu se zapojují v jednotlivých úsecích i jednotlivé obce a další skupiny,“ sdělil radní Štefek.

Myšlenka připomenout si cestu kněze Petra z Prahy do Říma v roce 1263 vznikla v roce 2000, kdy byla Praha „ Evropským městem kultury “. Vrcholem akce je kulturní a sportovní večer na náměstí v Orvietu před hlavní katedrálou a následný velkolepý průvod městem. Nedílnou částí těchto oslav se stává i doručení poselství z míst, kudy probíhá štafeta. Poselství je předáváno v rámci slavnostního sobotního večera do rukou starosty města Orvieta a účastníci akce se zúčastňují i nedělního průvodu.

Česká část cesty má ukázat význam českých zemí, význam osobností spjatých s českými zeměmi v průběhu historie minulých 750 let a rozšířit tak podporu myšlenek historických evropských vzájemností. Na rozdíl od minulých ročníků byla obdobně jako v roce 2015 zvolena místo běžecké formy klasická pouť, někde, především v posledních etapách v Itálii bude vzhledem k tradici kombinována s běžeckou štafetou.

 


Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena