Rychlý kontakt

Komunistická strana Čech a Moravy
Politických vězňů 9
111 21  Praha 1

tel.: 222 897 111
e-mail: info@kscm.cz

Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

KSČM v krajích

 

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

23%
Tristar   23%
21%
Maxipes   21%
20%
Danuška   20%
36%
Vojtěch   36%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Tiskové zprávy

Tiskové zprávy KSČM

Blíží se IX. mezinárodní hudební festival v Kutné Hoře

(11.5.2016)

V Kutné Hoře se uskutečnila v úterý 10. června tisková beseda k Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Kutná Hora 2016.Mezinárodní hudební festival v Kutné Hoře

 

„Již 9. ročník festivalu dávno opustil hranice města, přesahuje hranice kraje i země. Má vizi, hudbou spojuje lidi různého věku i různých národů. Středočeský kraj ho podpořil z Fondu hejtmana a jsem rád, že 2 koncerty z 10 se uskuteční v naší Jezuitské koleji,“ podotkl radní pro oblast kultury a památkovou péči Zdeněk Štefek, který se besedy společně s uměleckým ředitelem Jiřím Bártou a ředitelkou festivalu Alenou Turkovou, starostou města Kutná Hora Martinem Starým a dalšími hosty zúčastnil.

Mezinárodní festival komorní hudby, který proběhne od 4. do 12. června, patří mezi nejvýznamnější festivaly komorní hudby u nás. Výběr umělců i dramaturgii provádí umělecký ředitel a zároveň violoncellista Jiří Bárta.

Mimo klasické hudby je v programu vždy něco zvláštního, např. z jazzu nebo i rocku. Většina koncertů vzniká formou tvůrčí dílny přímo v Kutné Hoře.

V 9. ročníku se můžeme těšit na klasickou komorní hudbu v podání našich umělců jako jsou Chloë Hanslip, Jiří Bárta, Karel Untermüller, Jakub Fišer, Michel Raison, Konstantin Lifschitz, Terezie Fialová, Bennewitzovo kvarteto – všichni navštěvují festival pravidelně, ale přijedou i nováčci - třeba český houslista Jan Mráček, britský klavírista Hamish Milne nebo houslistka a zpěvačka Iva Bittová.

Preludium festivalu začne v sobotu 4. června v Kapli Božího těla, zahajovací koncert rozezní o den později Chrám sv. Barbory.

 


Zdroj: Tiskové oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena