Publikace: Kdo nám chce zatrhnout TTIPec?

Přihlášení

Transparentní účet
Centrální facebookový profil KSČM
Petice proti cizím armádám a základnám na území ČR
Občanská poradna
Připojte se k nám
Komise žen ÚV KSČM
Mladí komunisté

Anketa

test skryta anketa

1. tohle se mi libi   
2. nelibi   

Anketa

Volba předsedy

26%
Tristar   26%
23%
Maxipes   23%
23%
Danuška   23%
28%
Vojtěch   28%

Anketa

Volba předsedy

petr   
honza   
pepa   
ÚVODNÍ STRÁNKA | Média | Tiskové zprávy

Tiskové zprávy KSČM

Stanovisko k snaze o zákaz KS Ukrajiny

(18.12.2015)

Dne 16. prosince 2015, Kyjevský odvolací správní soud zamítl odvolání Komunistické strany Ukrajiny ve věci práva účasti ve volbách a byl tak učiněn další krok nejen k omezení politických svobod, ale i k případnému rozhodnutí o zákazu Komunistické strany Ukrajiny.Současný ukrajinský režim se rozhodl soudní cestou v atmosféře strachu likvidovat politickou opozici, bez ohledu na to, že tím porušuje jak ukrajinskou ústavu a zákony, ale i mezinárodní právo zejména Mezinárodní pakt o občanských a politických právech a Evropskou úmluvu, ke které prý chce, alespoň slovně směřovat. Ve skutečnosti naprosto přehlíží právo politické opozice na vlastní obhajobu i obecně na veřejné vyjádření jiného než prorežimního názoru.

 

Soudním rozhodnutím, které není podloženo žádnými důkazy, současný režim na Ukrajině dokazuje, že není schopen hájit zájmy vlastního lidu a že demokracie a svoboda projevu i další základní práva a svobody jsou pro něj jen prázdné fráze.

 

KSČM, která se svým zástupcem účastnila souvisejícího soudního procesu v Kyjevě musí na základě vlastního poznání jednoznačně odsoudit tento autoritářský postup ukrajinských úřadů a zároveň vyjadřuje solidaritu Komunistické straně Ukrajiny a jejímu legitimnímu působení.

 

Žádáme ukrajinské ministerstvo spravedlnosti, aby okamžitě a bezpodmínečně zastavilo procesy namířené proti KS Ukrajiny a proti omezování a deformacím občanských a politických práv v ukrajinské společnosti. Takový postup nemá oporu v rozhodovací praxi Evropského soudu pro lidská práva.

 

 

Autor: Vojtěch FILIP, místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM Zdroj: Mediální úsek ÚV KSČM
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena